ÇEVRE DUYARLILIĞI


ENVIRONMENTALLY SMART
Protectapeel hassas yüzeylerde kullanılan, boyut ya da şekli önemli olmaksızın yüzey koruma olarak kolaylıklar sunmaktadır. Protectapeel sıvı ürünü basınçsız sprey ile ya da rulo yardımı ile yüzeye uygulayabilirsiniz. Kesme, ölçme ya da boşa ürün israfi yapmak gibi sorunlarınız olmadan direk olarak yüzeye uygulanabilir. Su bazlı üründür ve akıllı koruma sağlar.


Protectapeel hassas yüzeylerde kullanıma yardımcı olur:
     Hasarı engeller
     Temizleme masrafı oluşturmaz
     Zarar görmüş yüzeyleri yenisiyle değiştirmeği azaltama


Fazla sprey kullanımı, çizikler, toz, kirlenme gibi durumlardan korur ve temizleme masraflarını azaltır, zor çıkan lekeleri çıkarmak için kullanılan ve çevreye zararı olan kimyasal ürünlerin kullanılmasını engeller.Protectapeel yüzeyden kolayca soyarak çıkarılan, tüm kir, boya ve tozu üzerinde toplayan bir üründür. Yüzeyden çıkarttıktan sonra kimyasallar ya da çıkarıcılara ihtiyacınız olmaz.
Protectapeel ürünleri ile koruma altına alınan yüzeylerin hasardan dolayı değiştirilmesi çok az görülür.


  Değişim azalma = Maliyet tasarrufu sağlar
  Değişim azalma = Azaltılmış Ekstra enerji, nakliye ve güç kaynağı kullanımı


  Reduced replacements = Azaltılmış karbon ayak izi *

Protectapeel ürünleri  her uygulama için yüzeyleri 9-12 ay boyunca korumaktadır. Diğer film ürünler gibi Protectapeel koruma ürünlerini tekrarlayarak uygulama yapmanız gerekmemektedir. Diğer film koruma yöntemlerinin sıklıkla yüzeyden sökülerek yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Gerektiğinde koruma kaplamalar yüzeyden el ile soyularak temizlenebilir, tedarikçiye geri dönüşüm için geri gönderilebilir ya da evsel atık olarak çöp kutusuna rahatlıkla atılabilir.


*Organizasyon, ürün, kişi ya da etkinliklerden kaynaklanan Karbon ayak izi sera gazı emisyonlarının tümüne verilen isimdir.


ÇEVRE POLİTİKASI

Spraylat Internasyonel Ltd. müşterilerine kaliteli hizmet sunarak güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarını ya da yaşamalarını sağlar. Çalışanların risklerini azaltır ve çevreye potensiyel tehlike oluşturmaz. Spraylat Internasyonel  tüm çevresel yönetmeliklere karşı uyumludur ve çevre kirliliği oluşturacak ürünler geliştirmez ve çevreyi karşı duyarlıdır.


Bizler:
     Karar aşamalarımızda ve vereceğimiz tüm kararlar neticesinde çevresel faktörleri, çevre ile uyumluluğu gözetiriz.
     Çevre duyarlılığını arttırmak için çalışmalar yaparak çalışanlarımıza çevre sorumluluğu aşılamayı amaçlarız.
     Çalışanlarımızı eğitir, öğretir ve kendi çalışmalarını etkileyebilecek çevre sorunları ile ilgili kendilerini bilgilendiririz.
     Atık azaltarak ve attığımız malzemeleri yeniden kullanarak ya da satın alarak tasarruf etmiş ve çevreyi kirletmemiş oluruz.
     Su, elektrik, çıplak malzemeler ve diğer kaynaklar gibi yenilenemeyen kaynaklarla ilgili daha az kullanma ya da malzemelerin etkili kullanma yöntemlerini öğreterek tasarruf etmeyi öğretiriz. Böylelikle çevrenin kirlenmesine engel olmuş oluruz.
     Lazım olmayan tehlikeli malzeme ve ürünlerden ya da insan sağlığını, çevreyi tehlikeye atacak ürünleri kullanmayız, saklamayız ya da imha etme yöntemini ve gerekliliklerini öğrenmeden imha etmeyiz.
     Çevre ile dost olan ürünleri satın alırız.
     Yönetmelik ya da sağlık ile ilgili çevreye tehlike yayabilecek ürünler ise bunlarla ilgili yasanın izin verdiği şekilde uygulanması gereken yöntemleri kullanarız.
     Müşterilerimiz ya da tanıdığımız kişilerle çevre duyarlılığı hakkında bize yardımcı olması için iletişim kurarız.
     Çevresel performansımızı geliştiririz ve yaptığımız aktivitelerin sosyal etkilerini en aza indirerek ve çevresel politikamızı geliştirerek gelecekteki yapacaklarımızı en iyi şekilde yaparız.

  • Kumköy (Kilyos) Mahallesi Mare Negro Deniz Feneri Sokak Harmanlı İş Merkezi No: 1 A–B Sarıyer/İSTANBUL
  • (212) 444-7394
  • info@protectapeel.com.tr