Deniz Taşımacılığı (Marine & Shipping)


Sektöre Genel Bakış

Protectapeel su itici özelliğiyle tasarlanmış ve gemi, yat ve botların yapım aşamalarında, tamir sonrası koruma amaçlı, nakliye ve kış şartlarında saklamak için kullanılır. Malzemelerin üzeri bu ürün ile kaplanarak koruma altına alınır.
Protectapeel’in uygulanabileceği yüzeyler:

- Ahşap balkon
- Tik kaplama
- Merdiven
- Cam ve Sırlama
- Paslanmaz Çelik
- Çeşitli Gözeneksiz Yüzeyler

Yüzeye kuruduktan sonra iyice yapışan plastik film lekelenmeleri, sprey boya lekelerini, aşınmaları, tozu, kiri engeller ve tüm iklim şartlarında 12 ay boyunca koruma sağlar. Buna ek olarak Protectapeel kaplama temizleme süresini azaltır ve kullanım sonrası çöpe atılabilir.

 

Protectapeel ahşap balkon şeridi kolayca soyulabilir koruyucu kaplamadır ve gözeneksiz yüzeylerde kullanılır. Aşınma, lekelenme, dökülme, iklim şartları ve çizilmelerde kullanılır. Sıvı yüzeye uygulandıktan sonra dayanıklı su geçirmez film oluşturur. Nakliye, montaj ve saklama süresince GRP, metaller, fırınlanmış ya da kurumuş boyalar 12 aya kadar geçici koruma sağlar. Akrilik yüzeylerde kullanmayınız

Protectapeel Multisurface dış ve iç kullanım için geliştirilmiş olup, çeşitli gözeneksiz yüzey kullanımlarında kullanılabilen soyulabilir koruyucu kaplamadır. Kaldırım, yer döşeme, banyo, çalışma tezgah tablaları ve merdivenlerinde kullanıma uygundur. Çizik, yüzey aşamaları, lekeler, boya dökülme ve sıçramalarından 12 aya kadar geçici olarak koruma sağlar. Protectapeel 1090 Top Coat ile kullanıldığında su geçirmez özelliklidir. Protectapeel Multisurface katı versiyonu da bulunmaktadır. 

Protectapeel Floordefend Top-Mat sistemi ağır iş için elverişli, hava koşullarına ve kaymaya karşı dirençli koruyucu yüzey paspasıdır. Protectapeel ürünleri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. The Protectapeel Floordefend Top Mat sistemi beton, cilalı fayanslar, karolar ve metal gibi sert yüzeylerde kullanılır. Forklift kamyonları, sepetli vinç, çalışma iskeleleri gibi ağır malzemelere karşı dayanıklılık gösteren ve 9 aya kadar koruma sağlayan keçe bir paspastır.

Protectapeel Teakguard özellikle tik koruma ve tik kaplamaların korunması için tasarlanmıştır. Çizik, yüzey aşınmaları, kir, boya dökülmeleri, boya lekeleri ya da yağ lekelerine karşı 6 ay boyunca koruma sağlar. Protectapeel Teakguard su geçirmez özelliklidir ve uzun süreli UV maruziyetlerine karşı koruma sağlar. Protectapeel 1090 Top Coat 12 ay boyunca dışarda koruma sağlar

Protectapeel Teakdefend Top-Mat hava koşullarına dayanıklı ve kaydırmayan koruyucu örtüdür. Teak koruyucuyu baz olarak alt kısma sürdükten sonra üzerine tik koruyucu örtüyü serebilirsiniz. Tik koruyucu sistemi tik balkon ve diğer tik yüzeylerde çizik, yüzey aşınmaları, boya sıçramaları ve dökülmeleri, kir ve toza karşı9 ay süresince koruma sağlar. 

Protectapeel Glasstrip Advanced tüm hava koşullarına karşı dayanıklı, soyulabilir koruyucu kaplamadır. Pencere, duvar kaplamaları ve inşaat endüstrisinde çeşitli yüzeylerde 12 boyunca geçici koruma sağlar. Kuruduktan sonra yüzeyde dayanıklı bir film tabakası oluşturur ve inşaat sektöründe spray boya, boya dökülmeleri ve yenileme uygulamalarında geçici koruma sağlar. Akrilik yüzey kullanımlarına uygun değildir. 

Protectapeel Glasstrip Super UV içeride ve dışarıda yapılan cam, alüminyum, PVC, paslanmaz çelik, karo ve cephe kaplamalarında 12 aya kadar kullanılabilen dayanıklı soyulabilir koruyucu kaplamadır. Protectapeel Glasstrip Super UV çizik, yüzey aşınmaları, boya dökülme ve sıçramaları, beton, alçı, sprey boya izleri gibi hasarlardan yüzeyi UV ışınlarına karşı mükemmel koruma sağlayarak korur. Protectapeel Glasstrip Original Protectapeel 1090 Top Coat ile uygulandığında su geçirmezdir. Eğer kaplama yatay düzlem  ve direk yağış alan yerlerde kullanılacak ise Protectapeel 1090 Top Coat ile kullanılması tavsiye edilir. Protectapeel Glasstrip Super UV’nin katı versiyonu da bulunmaktadır. 

  • Kumköy (Kilyos) Mahallesi Mare Negro Deniz Feneri Sokak Harmanlı İş Merkezi No: 1 A–B Sarıyer/İSTANBUL
  • (212) 444-7394
  • info@protectapeel.com.tr