Kimyasal Frezleme/ Gravür, Electroliz yönetmiyle kaplama & Anodlama


Sektöre Genel Bakış
Protectapeel olağanüstü su bazlı maskeleme ürün grubu özellikle kimyasal frezleme/ gravür, electroliz yöntemiyle kaplama ve anodlama gibi uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Protectapeel sprey, rulo veya batırma yöntemi ile uygulanır. Kuruduktan sonra yüzeyde koruyucu maskeleme bandı oluşturur. Dayanıklı maskeleme asitlere karşı tam koruma sağlayarak etkilenmez ve bununla beraber detaylı ya da özel uygulamaları hızlı ve isabetli olarak yapılmasını sağlar. Maskeleme ürünleri hidroflorik/ hidroklorik asit ya da sodyum hidroksit gibi asitlerle kullanıma uygundur.  VOC yasasına göre artan basınç ile ilgili koruyucu maskeleme ürünleri 0 VOC içerir ve bu da sadece çevre dostu olduklarını değil, aynı zamanda zehirli madde içermediğini ve ürünle temas eden kişiler için güvenilir olduğunu belirtir. Protectapeel ve VOC değerleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Metal Yüzeylerde Kullanılan Maskeleme


Protectapeel 284/6 Kırmızı    

Anodlama, kaplama, gravür / frezleme veya kimyasal kesimlerde metallerin kimyasal uygulamalarında kullanılan solvent bazlı ve soyulabilir maskeleme filmi. Protectapeel 284/6 Kırmızı asit ve aşınmalara karşı mükemmel dayanıklıdır. Protectapeel 284/6 Red, Eloxal kaplama, Alodin kaplama, Titanyum ve benzeri metaller için sıvı maskeleme olarak (sıvı kaplama) kullanılır. Kimyasal daldırmalarda ürünün yüzeyini kaplar ve mükemmel bir koruma sağlar.

Protectapeel Hydromask N

Protectapeel Hydromask N ürünü su bazlı ürün, bir ambalajda, metallerin kimyasal uygulamaları için kullanılan bir geçici kaplama ürünüdür. Hydromak N metallerin kimyasal uygulamalarında mükemmel dayanıma sahiptir. Hydromask N asitten ve alkaliden etkilenmez ve mükemmel dayanıklılık gösterir. Hava ile kurur. Sıcaklık veren cihaz ya da ısı makinesi yardımı ile de kuruyabilir.

Protectapeel Hydromask S

Protect Hydromask S su bazlı, ısı kurumalı, geçici soyulabilir maskeleme maddesi  kimyasal gravür/ frezleme/ asitleme işlemlerinde kullanılması için formüle edilmiştir. Asit ve aşınmalara karşı mükemmel dayanıklılık gösteren ürün sprey, rulo ve batırma yöntemleri ile malzemeye ya da yüzeye uygulanabilir. Ürün hava ile kuruma sağlar. Isı makinesi yardımı ile de kuruyabilir.

 

 

Anodlama, kaplama, gravür / frezleme veya kimyasal kesimlerde metallerin kimyasal uygulamalarında kullanılan solvent bazlı ve soyulabilir maskeleme filmi. Protectapeel 284/6 Kırmızı asit ve aşınmalara karşı mükemmel dayanıklıdır. Protectapeel 284/6 Red, Eloxal Kaplama, Alodin kaplama, Titanyum ve benzeri metaller için sıvı maskeleme olarak (sıvı kaplama) kullanılır. Kimyasal daldırmalarda ürünün yüzeyini kaplar ve mükemmel bir koruma sağlar. Daha fazla bilgi için

Protectapeel Hydromask N ürünü su bazlı ürün, bir ambalajda, metallerin kimyasal uygulamaları için kullanılan bir geçici kaplama ürünüdür. Hydromak N metallerin kimyasal uygulamalarında mükemmel dayanıma sahiptir. Hydromask N asitten ve alkaliden etkilenmez ve mükemmel dayanıklılık gösterir. Hava ile kurur. Sıcaklık veren cihaz ya da ısı makinesi yardımı ile de kuruyabilir. Daha fazla bilgi için

Protect Hydromask S su bazlı, ısı kurumalı, geçici soyulabilir maskeleme maddesi  kimyasal gravür/ frezleme/ asitleme işlemlerinde kullanılması için formüle edilmiştir. Asit ve aşınmalara karşı mükemmel dayanıklılık gösteren ürün sprey, rulo ve batırma yöntemleri ile malzemeye ya da yüzeye uygulanabilir. Ürün hava ile kuruma sağlar. Isı makinesi yardımı ile de kuruyabilir. Daha fazla bilgi için

Protectapeel Multisurface dış ve iç kullanım için geliştirilmiş olup, çeşitli gözeneksiz yüzey kullanımlarında kullanılabilen soyulabilir koruyucu kaplamadır. Yer döşeme, banyo, çalışma tezgah tablaları ve merdivenlerinde kullanıma uygundur. Çizik, yüzey aşamaları, lekeler, boya dökülme ve sıçramalarından 12 aya kadar geçici olarak koruma sağlar. Protectapeel 1090 Top Coat ile kullanıldığında su geçirmez özelliklidir. Protectapeel Multisurface katı versiyonu da bulunmaktadır. 

Protectaseal P19 tek ambalaj, solvent bazlı, geçici koruyucu soyulabilir kaplamadır. Cam, plastik, metallerde 12 ay boyunca koruma sağlar. Elastomer kaplamalar aerosol sprey, rulo ve havasız tabanca ile uygulanır. Kuruduktan sonra suya ve kimyasallara karşı dayanıklılık gösterir. Hava koşulları, iklim şartları, asit yağmurları, kimyasallar ve metallerdeki korozyonları engeller.

Protectapeel 1090 TopCoat Protectapeel Genel yüzey koruma, Orijinal cam şeridi ve Süper UV Cam şeridi ürünleri ile uygulandığında ise 24 ay boyunca sızdırmazlık özelliği bulunmaktadır. 

  • Kumköy (Kilyos) Mahallesi Mare Negro Deniz Feneri Sokak Harmanlı İş Merkezi No: 1 A–B Sarıyer/İSTANBUL
  • (212) 444-7394
  • info@protectapeel.com.tr